Oto Tamir & Bakım

Oto Tamir & Bakım

Oto tamir ve bakım, aracınızın performansını geliştirmek ve ömrünü uzatmak için oldukça önemlidir.

Oto tamir ve bakım servisleri sayesinde aracınızda meydana gelen arızaların tespitini yapabilir ve hemen ardından tamir sürecini başlatabilirsiniz. Bilindiği üzere araçta meydana gelen arızaların hızlıca tamir edilmesi çok önemlidir. Bu gibi sebeplerle araçta arıza olduğu zamanlarda bir oto tamir ve bakım servisinden destek almanızda fayda var. Ayrıca aracınıza yılın belli zamanlarında bakım da yaptırmalısınız. Araç Bakım Ankara, Çankaya, Oto Beyin Tamiri işlemleriniz için sizlere profesyonel servis hizmeti sunmaktayız.

Oto Tamir ve Bakım Nedir?

Hayatın her alanında işleri kolaylaştıran otomobillerin tamir ve bakım süreci oldukça önem arz etmektedir. Araçlar, kullanım süreleri arttıkça çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyor. Eğer bu sorunlar kısa sürede çözülmezse de daha büyük sorunlar meydana geliyor. Bu gibi durumlarda araçlarda oluşan her türlü arızayı oto tamir ve bakım servisi aracılığı ile gidermek mümkündür.
 
Oto tamir ve bakım servisleri, aracınızı her türlü muayeneden geçirerek hem bakımını yapmış olur hem de arızaları gün yüzüne çıkarır. Araçlarda meydana gelen arızaların kısa sürede giderilmesi önemlidir. Servisler sayesinde arızaların kısa sürede giderilmesini sağlayabilir ve konforlu sürüş keyfinize yeniden kavuşabilirsiniz. 

Araçlarda Periyodik Bakım

Oto tamir ve bakım süresince aracın periyodik bakımının yapılması oldukça önemlidir. Periyodik bakım, aracın kilometresi arttıkça özel olarak yapılan bir bakım türüdür. Oto tamir ve bakım servisleri aracılığı ile araçlara periyodik bakım yaptırmak mümkündür. Periyodik bakımlar, genelde her 5.000 ya da 10.000 kilometrede bir yapılır.
 
Araç bakımı, aracın performansının artması ve uzun ömürlü olması için çok önemlidir. Araç bakımlarının başında ise periyodik bakımlar gelir. Periyodik bakımlar, her ne kadar kilometre bazlı uygulansa da yılda birkaç defa yapılmasında fayda var. 

Oto Tamir ve Bakım Servisinin Faydaları

Sürücüler her ne kadar deneyimli de olsa araçlarında kendi başlarına anlayamayacakları birtakım arızalar olabilir. Bu noktada ise devreye oto tamir ve bakım servisleri girer. Oto tamir ve bakım servisleri sayesinde aracınızda olan arızalardan haberdar olabilir ve duruma göre tamirini yaptırabilirsiniz.

İlgili Konular

Kış lastiği uygulaması Ne Zaman Başlar?

Kış lastiği uygulaması Ne Zaman Başlar?

Kış lastiğini taktırmak için en iyi zaman, sıcaklık 7 C´nin altına düşmeden veya ilk kar yağışından öncedir. Birçok sürücü, ilk kar yağışının ardından servis departmanlarının telaşını önlemek için Kasım-Aralık aylarında kış lastiklerini taktırmaktadır. Sıcaklık 7 C´nin altına düşmeden veya ilk kar yağışından önce kış lastiklerini taktırdığınızdan emin olun. Peki, kış lastiklerini takmak için en uygun tarih ne zamandır?

Rehbere git

Silecek Kalitesi Neden Önemlidir?

İyi bir görüş olmadan, sürücüler yağmurda, karda ve sisli alanlarda sağlıklı bir biçimde araba kullanamazlar. Kaliteli silecek lastikleri, ön camı temizlemeye ve ön camı sürüş için uygun tutmaya yardımcı oldukları için aslında büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git
Silecek Kalitesi Neden Önemlidir?
Araçlarda Kış Bakımında Neler Yapılır?

Araçlarda Kış Bakımında Neler Yapılır?

Kış döneminde araçlarda kış bakımında neler yapılır? Aracınızı kış dönemine hazırlamak için ilk olarak araç içerisindeki akü ve hidrolik sistemi kontrol ederek başlayabilirsiniz. Ardından kış lastiği takabilir veya lastiklerinize uygun bir zincir sistemi yerleştirebilirsiniz. Kışın oluşan buzlanma ve kötü hava koşullarında bu hazırlıklar sizleri büyük problemlerden koruyacaktır. Aynı şekilde silecek ve antifriz kontrolünden sonra kış hazırlığının bir kısmı tamamlanmaktadır. Sizlere önerdiğimiz önemli adımları izleyerek “araçlarda kış bakımında neler yapılır?” sorusunun ceva...

Rehbere git

Otomobillerinizi Bahar Bakımı ile Yaza Hazırlayın

Kış dönemi sonrası otomobillerinizi bahar bakımı ile yaza hazırlamayı unutmayın. Kış dönemi boyunca aracınızın içerisinde yer alan aksanlar birçok farklı durum ile karşı karşıya kalmaktadır. Soğuk sıcaklık ve buzlanma gibi faktörler özellikle esnek parçaları son derece kötü etkilemektedir. Kış dönemi sonrası esnekliğini kaybeden silecek gibi aksanlar yaz dönemine geçiş yapıldığında kesinlikle değiştirilmelidir. Aynı şekilde kış lastiklerini de değiştirmek sizleri büyük bir yükten kurtaracaktır. Siz de çeşitli püf noktaları takip ederek otomobillerinizi bahar bakımı ile yaza...

Rehbere git
Otomobillerinizi Bahar Bakımı ile Yaza Hazırlayın