Oto Klima

Oto Klima

Oto klima; aracın içerisindeki hava sirkülasyon dengesini sağlayan ve havayı temizleyen en önemli parçadır. Daha sağlıklı bir havanın solunması için oto klima bakımlarının düzenli olarak yaptırılması gerekir.

Oto klima; aracın içerisindeki hava sirkülasyon dengesini sağlayan ve havayı temizleyen en önemli parçadır. Daha sağlıklı bir havanın solunması için oto klima bakımlarının düzenli olarak yaptırılması gerekir. Çünkü oto klima, aracın diğer parçalarıyla uyum içerisinde çalışan bir parça olduğu için herhangi bir arıza durumunda aracın diğer bölümleri de bundan olumsuz etkilenir.

Oto klima bakımı; oto klima bakımını ertelemek aracın motor bölümünün de zarar görmesine sebep olmaktadır. Klimanın zorlanması ve işlevini yitirmesi en çok motor performansını etkilemektedir. Motorun düzgün çalışması ve araç içerisinde kalıcı kötü kokularının oluşmaması açısından oto klima bakımları düzenli periyotlarda servis üzerinden alınmalıdır. Ankara oto klima servis noktamızda bakım onarım ve temizlik gibi, aranna tüm hizmetler uzmanlar tarafından titilikle sizlere sunulmaktadır.

Klima Kompresörü Tamir Edilir Mi?

Klima kompresörü klimanın çalışır aksamlarından biridir. Bu aksam motoru doğrudan etkileyen aksamdır. Bu anlamda klima kompresöründe meydana gelen bir hasarlar mutlaka onarılmalıdır.

  • klima kompresörünün tamir edilip edilmeyeceği hasarına göre belirlenmektedir. Servis yetkilileri, öncelikli olarak klimayı ayrıntılı olarak kontrol etmektedir. Gereken durumlarda klima kompresörü değişmekte veya onarılmaktadır.
  • Klima kompresörü, üretici firma standartlarında orijinal parçalardan seçilmektedir. Her marka model araca ait olduğu firmanın ürünleri takılmaktadır.
  • Klima kompresörü, aracın bir iç parçası olduğu için sahte parça ile değiştirilmesi durumunda araç değer kaybetmektedir.
Ankara oto klima servisimizde detaylı klima bakım ve onarım işlemleriniz uzmanlarımızca yapılmaktaıdr.

Araç Klima Kompresörü Arızası

Klima kompresöründe meydana gelen arıza veya hasarlar genel itibariyle kendini belli etmektedir. Arızanın büyümesi motorun da performansını etkilediği için araç sahipleri bu durumu rahat bir şekilde anlamaktadır. Bunun yanında;

  • Klima çalıştığında araç bir anda istop ediyorsa iki durumdan kaynaklı oluşmuştur;ya kompresörü aşırı güç çekiyordur ya da klima kayışında bir sorun vardır.
  • Aracın iç kısmında bulunan ve klima ile bağlantılı olan A C tuşlarına basıldığında soğuk hava gelmiyorsa,
  • Klima çalışmaya başladığında aracın rölanti devri yükseliyorsa,
  • Klima sorunlarında yakıt tüketimi oldukça artar. Motorun durumu etkilediği için araç haddinden fazla yakmaya başlamışsa,
  • Klimadan hava gelmiyorsa,
  • Klima çalışmaya başladığında değişik sesler geliyorsa,
Gerekli bakımlar mutlaka ama mutlaka yapılmalıdır. Çünkü klima kompresörü onarımı olan bir bakım işlemidir. Bu anlamda sorun daha da büyümeden hemen onarılmalıdır. Ankara oto klima Servisimizde tüm bu arızalar için çözüm bulabilirsiniz. Ankara oto servisi olarak Bosch Car service kalitesi ile Vopel ismi ile hizmetinizdeyiz.

İlgili Konular

Araçlarda Kış Bakımında Neler Yapılır?

Araçlarda Kış Bakımında Neler Yapılır?

Kış döneminde araçlarda kış bakımında neler yapılır? Aracınızı kış dönemine hazırlamak için ilk olarak araç içerisindeki akü ve hidrolik sistemi kontrol ederek başlayabilirsiniz. Ardından kış lastiği takabilir veya lastiklerinize uygun bir zincir sistemi yerleştirebilirsiniz. Kışın oluşan buzlanma ve kötü hava koşullarında bu hazırlıklar sizleri büyük problemlerden koruyacaktır. Aynı şekilde silecek ve antifriz kontrolünden sonra kış hazırlığının bir kısmı tamamlanmaktadır. Sizlere önerdiğimiz önemli adımları izleyerek “araçlarda kış bakımında neler yapılır?” sorusunun ceva...

Rehbere git

Silecek Kalitesi Neden Önemlidir?

İyi bir görüş olmadan, sürücüler yağmurda, karda ve sisli alanlarda sağlıklı bir biçimde araba kullanamazlar. Kaliteli silecek lastikleri, ön camı temizlemeye ve ön camı sürüş için uygun tutmaya yardımcı oldukları için aslında büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git
Silecek Kalitesi Neden Önemlidir?
Otomobillerinizi Bahar Bakımı ile Yaza Hazırlayın

Otomobillerinizi Bahar Bakımı ile Yaza Hazırlayın

Kış dönemi sonrası otomobillerinizi bahar bakımı ile yaza hazırlamayı unutmayın. Kış dönemi boyunca aracınızın içerisinde yer alan aksanlar birçok farklı durum ile karşı karşıya kalmaktadır. Soğuk sıcaklık ve buzlanma gibi faktörler özellikle esnek parçaları son derece kötü etkilemektedir. Kış dönemi sonrası esnekliğini kaybeden silecek gibi aksanlar yaz dönemine geçiş yapıldığında kesinlikle değiştirilmelidir. Aynı şekilde kış lastiklerini de değiştirmek sizleri büyük bir yükten kurtaracaktır. Siz de çeşitli püf noktaları takip ederek otomobillerinizi bahar bakımı ile yaza...

Rehbere git

Kış lastiği uygulaması Ne Zaman Başlar?

Kış lastiğini taktırmak için en iyi zaman, sıcaklık 7 C´nin altına düşmeden veya ilk kar yağışından öncedir. Birçok sürücü, ilk kar yağışının ardından servis departmanlarının telaşını önlemek için Kasım-Aralık aylarında kış lastiklerini taktırmaktadır. Sıcaklık 7 C´nin altına düşmeden veya ilk kar yağışından önce kış lastiklerini taktırdığınızdan emin olun. Peki, kış lastiklerini takmak için en uygun tarih ne zamandır?

Rehbere git
Kış lastiği uygulaması Ne Zaman Başlar?