Araç Pasta Cila
Diğer Hizmetler

Araç Pasta Cila

Araç pasta cila işlemi yeni alınan araçlar da dahil olmak üzere tüm araçlar için uygulanabilmektedir. Boya tabakasının homojen bir şekilde dağılmamasından kaynaklı olarak yeni araçlar için de pasta cila işlemi uygulanmaktadır.

Bu işlem fazla boya katmanını temizleyerek aracın kusursuz bir görüntüye kavuşmasını sağlamaktadır. Sıvı zımpara ile aynı işlevi görev araç pasta cila işlemi, işinde uzman kişiler tarafından özenle yapılmalıdır. Aksi durumlarda boyaya ve aracın yüzeyine zarar gelebilmektedir. Bu gibi durumlardan korunmak için doğru pasta ve cila malzemelerini kullandığınızdan emin olunuz. Aynı zamanda işlemi uygularken teknik konusunda da özenli davranmaya dikkat ediniz. Ankara Araba Pasta Cila, Hare Giderici, Araba Çizik Giderici olarak Çankaya bölgesinden sizlere her marka araca hizmet vermekteyiz.

Araç Pasta Cila Nasıl Yapılır?

Pasta cila uygulaması birkaç aşamadan oluşan oldukça detaylı bir işlemdir. Aşamalar şu şekilde ilerlemektedir;

  • Aracın rengine göre doğru pasta seçimi yapılır.
  • Pasta yapılacak yüzey tüm toz ve kirden arındırılır.
  • Pasta yapılacak bölgenin dışında kalan alanlar maskeleme yöntemi ile kapatılır.
  • Polisaj makinesi ile pasta işlemi yapılır.
  • Makine dengeli ve stabil bir şekilde kullanılmalıdır.
Bu şekilde gerçekleşen pasta işleminde en çok dikkat edilmesi gereken durum pasta ve cila seçimidir. Modern araçlar için uygun olan pasta ve cila malzemeleri kullanılmalıdır. Pasta seçimi yapılırken koyu renkler için kalın pasta, açık renkler için ince pasta tercih edilmelidir. Polisaj makinesi kullanılırken fazla kuvvet uygulamak süngerin parçalanmasına ve ardından aracın çizilmesine yol açabilmektedir. Bu gibi problemlerin yaşanmaması için son derece dikkatli olunmalıdır.

Pasta Cila Yaptırmak Zararlı mı?

Pasta cila işlemi yanlış bir şekilde uygulanırsa aracın boyasına zarar verebilmektedir. Uzman kişiler tarafından doğru materyaller kullanılarak yapılması gereken araç pasta cila işlemi oldukça dikkat edilmesi gereken işlemlerden biridir. İşinde uzman olan kişilerden araç pasta cila hizmeti temin etmeniz çok daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Aracınızın kozmetik kusurlarını örten pasta cila işlemi doğru bir şekilde uygulandığında asla zararlı bir işlem özelliği taşımamaktadır. Doğru materyaller kullanılarak özenle yapılan işlemlerde oldukça güzel sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle renk solması veya boya üzerinde kozmetik kusurlar bulunduğunda yapılması gereken işlem birçok kusuru ortadan kaldırmaktadır.

İlgili Konular

Silecek Kalitesi Neden Önemlidir?

Silecek Kalitesi Neden Önemlidir?

İyi bir görüş olmadan, sürücüler yağmurda, karda ve sisli alanlarda sağlıklı bir biçimde araba kullanamazlar. Kaliteli silecek lastikleri, ön camı temizlemeye ve ön camı sürüş için uygun tutmaya yardımcı oldukları için aslında büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git

Otomobillerinizi Bahar Bakımı ile Yaza Hazırlayın

Kış dönemi sonrası otomobillerinizi bahar bakımı ile yaza hazırlamayı unutmayın. Kış dönemi boyunca aracınızın içerisinde yer alan aksanlar birçok farklı durum ile karşı karşıya kalmaktadır. Soğuk sıcaklık ve buzlanma gibi faktörler özellikle esnek parçaları son derece kötü etkilemektedir. Kış dönemi sonrası esnekliğini kaybeden silecek gibi aksanlar yaz dönemine geçiş yapıldığında kesinlikle değiştirilmelidir. Aynı şekilde kış lastiklerini de değiştirmek sizleri büyük bir yükten kurtaracaktır. Siz de çeşitli püf noktaları takip ederek otomobillerinizi bahar bakımı ile yaza...

Rehbere git
Otomobillerinizi Bahar Bakımı ile Yaza Hazırlayın
Araçlarda Kış Bakımında Neler Yapılır?

Araçlarda Kış Bakımında Neler Yapılır?

Kış döneminde araçlarda kış bakımında neler yapılır? Aracınızı kış dönemine hazırlamak için ilk olarak araç içerisindeki akü ve hidrolik sistemi kontrol ederek başlayabilirsiniz. Ardından kış lastiği takabilir veya lastiklerinize uygun bir zincir sistemi yerleştirebilirsiniz. Kışın oluşan buzlanma ve kötü hava koşullarında bu hazırlıklar sizleri büyük problemlerden koruyacaktır. Aynı şekilde silecek ve antifriz kontrolünden sonra kış hazırlığının bir kısmı tamamlanmaktadır. Sizlere önerdiğimiz önemli adımları izleyerek “araçlarda kış bakımında neler yapılır?” sorusunun ceva...

Rehbere git

Kış lastiği uygulaması Ne Zaman Başlar?

Kış lastiğini taktırmak için en iyi zaman, sıcaklık 7 C´nin altına düşmeden veya ilk kar yağışından öncedir. Birçok sürücü, ilk kar yağışının ardından servis departmanlarının telaşını önlemek için Kasım-Aralık aylarında kış lastiklerini taktırmaktadır. Sıcaklık 7 C´nin altına düşmeden veya ilk kar yağışından önce kış lastiklerini taktırdığınızdan emin olun. Peki, kış lastiklerini takmak için en uygun tarih ne zamandır?

Rehbere git
Kış lastiği uygulaması Ne Zaman Başlar?