Araç Dış Aydınlatma

Araç Dış Aydınlatma

Oldukça farklı şekillerde kullanılabilen araç dış aydınlatma sistemleri servisimizde deneyimli ustalarımız tarafından sizlere sunulmaktadır.

. Kozmetik ve kullanılabilirlik açısından son derece faydalı olan sistemleri servisimizde bulabilirsiniz. Geliştirilen farklı sistemler sayesinde aracınızın dış aydınlatma sistemlerini yenileyebilirsiniz. Aracınıza farklı bir görüntü katacak olan araç dış aydınlatmaları aynı zamanda sürüş esnasında da sizlere büyük fayda sağlamaktadır. Servisimizi ziyaret ederek dış aydınlatma sistemleri için bilgi edinebilir ve kendiniz için en uygun olan sistemleri tercih edebilirsiniz Aydınlatma sistemleri ve montajı konusunda usta olan ekibimiz ihtiyacınıza yönelik şekilde sizlere yardım edecektir.

Araç Dış Aydınlatma Sistemleri Nelerdir?

Dış aydınlatma sistemleri genel olarak verimlilik ve performans üzerinde durularak üretilmektedir. Bu sistemlerin dışında kozmetik güzellik açısından kullanılan aydınlatma sistemleri de yer almaktadır. Dış aydınlatma sistemleri içerisinde;

  • Xenon farlar
  • Sis lambaları
  • Stop lambaları
  • Fren lambası
  • Plaka aydınlatmaları
  • Kayar led sinyaller
  • Çakar olarak adlandırılan yıldırım ampülleri
  • Dikiz ayna ve kapı altlarında kullanılan kozmetik ışıklandırmalar
Gibi birçok farklı aydınlatma sistemi bulunmaktadır. Araç dış aydınlatma sistemleri kozmetik açıdan güzellik sağlarken aynı zamanda trafik içerisinde de daha berrak bir yol görüşü sağlamaktadır. Yol görüşü sürüş esnasında son derece büyük bir öneme sahiptir. Farlar içerisinde kullanılan ampulleri tercih ederken ihtiyacınıza yönelik bir tercih yapmayı unutmayın. Farklı özelliklere sahip farklı güçlerde ampuller dış aydınlatma için satılmaktadır.

Yeni Teknoloji Aydınlatma Sistemleri

Gelişen teknoloji ile dış aydınlatma sistemleri de sürekli olarak değişmektedir. Led lambalar halojen lambaların yerini alırken aynı zamanda büyük bir enerji tasarrufu sağlamaktadır. Az enerji tüketen led lambalar gayet verimli bir şekilde aydınlatma sağlarken ısınma problemini de ortadan kaldırmış olur. Isı üretmeyen lambalar sayesinde farlarınızın dış katmanı da parlak bir şekilde kendini koruyabilmektedir. Isı yüzünden meydana gelen tüm deformasyon problemlerini ortadan kaldıran led lambalar sayesinde siz de uzun seneler boyunca araç dış aydınlatma sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Kozmetik açıdan da birçok farklı dış aydınlatma seçeneği bulunmaktadır. Kapı altığı ve dikiz aynaların altında yer alan ve kozmetik açıdan oldukça fayda sağlayan aydınlatma sistemlerine göz atabilirsiniz.

İlgili Konular

Silecek Kalitesi Neden Önemlidir?

Silecek Kalitesi Neden Önemlidir?

İyi bir görüş olmadan, sürücüler yağmurda, karda ve sisli alanlarda sağlıklı bir biçimde araba kullanamazlar. Kaliteli silecek lastikleri, ön camı temizlemeye ve ön camı sürüş için uygun tutmaya yardımcı oldukları için aslında büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git

Kış lastiği uygulaması Ne Zaman Başlar?

Kış lastiğini taktırmak için en iyi zaman, sıcaklık 7 C´nin altına düşmeden veya ilk kar yağışından öncedir. Birçok sürücü, ilk kar yağışının ardından servis departmanlarının telaşını önlemek için Kasım-Aralık aylarında kış lastiklerini taktırmaktadır. Sıcaklık 7 C´nin altına düşmeden veya ilk kar yağışından önce kış lastiklerini taktırdığınızdan emin olun. Peki, kış lastiklerini takmak için en uygun tarih ne zamandır?

Rehbere git
Kış lastiği uygulaması Ne Zaman Başlar?
Otomobillerinizi Bahar Bakımı ile Yaza Hazırlayın

Otomobillerinizi Bahar Bakımı ile Yaza Hazırlayın

Kış dönemi sonrası otomobillerinizi bahar bakımı ile yaza hazırlamayı unutmayın. Kış dönemi boyunca aracınızın içerisinde yer alan aksanlar birçok farklı durum ile karşı karşıya kalmaktadır. Soğuk sıcaklık ve buzlanma gibi faktörler özellikle esnek parçaları son derece kötü etkilemektedir. Kış dönemi sonrası esnekliğini kaybeden silecek gibi aksanlar yaz dönemine geçiş yapıldığında kesinlikle değiştirilmelidir. Aynı şekilde kış lastiklerini de değiştirmek sizleri büyük bir yükten kurtaracaktır. Siz de çeşitli püf noktaları takip ederek otomobillerinizi bahar bakımı ile yaza...

Rehbere git

Araçlarda Kış Bakımında Neler Yapılır?

Kış döneminde araçlarda kış bakımında neler yapılır? Aracınızı kış dönemine hazırlamak için ilk olarak araç içerisindeki akü ve hidrolik sistemi kontrol ederek başlayabilirsiniz. Ardından kış lastiği takabilir veya lastiklerinize uygun bir zincir sistemi yerleştirebilirsiniz. Kışın oluşan buzlanma ve kötü hava koşullarında bu hazırlıklar sizleri büyük problemlerden koruyacaktır. Aynı şekilde silecek ve antifriz kontrolünden sonra kış hazırlığının bir kısmı tamamlanmaktadır. Sizlere önerdiğimiz önemli adımları izleyerek “araçlarda kış bakımında neler yapılır?” sorusunun ceva...

Rehbere git
Araçlarda Kış Bakımında Neler Yapılır?