Periyodik Araç Bakımı

Periyodik Araç Bakımı

Otomobilinizin sağlığı için periyodik araç bakımı dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biridir.

Düzenli olarak aracınızı periyodik bakıma sokarak oluşabilecek birçok problemden kendinizi koruyabilirsiniz. Hareketli bileşenlerin deforme olmasını engelleyen ve aynı zamanda aracın birçok parçasını dış şartlara karşı koruyan periyodik araç bakımı aracınızın ömrünü uzatmaktadır. Periyodik bakımınızı işinde tecrübeli ve uzun süredir sektörde bulunan kişilere yaptırmanız sizin için çok daha doğru bir tercih olacaktır. Periyodik bakım sayesinde aracınızın kronik problemlerinden dahi korunmanız mümkündür. Bakım sırasında orijinal ve birinci sınıf bileşenlerin kullanıldığından emin olarak çok daha verimli bir bakım süreci geçirebilirsiniz. Renault, Volkswagen, Opel, Bmw, Mercedes, Ford, Audi, Toyota, Peugeot, Hyundai Periyodik Bakım Ankara, Çankaya olarak her marka ve model araca periyodik bakım hizmeti vermekteyiz.

Periyodik Araç Bakımı Nasıl Yapılır?

Periyodik bakım içerisinde aracın birçok aksanı ve bileşeni ayrı ayrı kontrol edilmelidir. Fren sistemi ve araç içi sıvıların kontrol edilmesinin yanında silecek gibi dış aksanlarda ayrı olarak kontrol edilir. Sistemlerin farklı farklı kontrol edilmesi çok daha başarılı bir periyodik bakım imkanı sunmaktadır. Periyodik araç bakımı sayesinde aracınızı mevsim dönemlerine hazırlayabilir ve günlük kullanım için en uygun hale getirebilirsiniz. Bakımları aksatmadan yaptırmanız can ve mal güvenliğiniz açısından son derece büyük önem taşımaktadır. Yetkili servisler tarafından sunulan periyodik bakım aracın tüm aksanlarını kontrol ettikten sonra sistemlerin de doğru çalıştığından emin olur. Bu sayede bakım sonrası sistemler içerisinde herhangi bir aksaklık meydana gelmez.

Periyodik Otomobil Bakımında Nelere Dikkat Edilir?

Periyodik bakım içerisinde aracınız için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Aracınızın yaşı ve modeli de son derece önemlidir. Periyodik araç bakımında aşağıdaki durumlara dikkat edilmektedir;

  • Araç içerisindeki sıvı düzeylerinin kontrol edilmesi ve eksik olan kısımlara ekleme yapılması
  • Fren ve hidrolik sisteminin düzgün çalışıp çalışmadığının kontrolü
  • Dış aksanlardan olan far, silecek vs. bileşenlerin stabil bir şekilde çalıştığının kontrol edilmesi
  • Fren balatalarının durumunun kontrolünün ardından eskimiş balataların değiştirilmesi
  • Motor yağının yenilenmesi ve uygun sıcaklık değerlerinde yeni motor yağının eklenmesi
Bu durumlara dikkat etmenin yanında daha birçok ufak ayrıntı bulunmaktadır. Periyodik araç bakımında otomobilin tüm sistemleri gözden geçirilir ardından eksik veya deforme olan parçalar orijinal olanlarıyla değiştirilir.

İlgili Konular

Kış lastiği uygulaması Ne Zaman Başlar?

Kış lastiği uygulaması Ne Zaman Başlar?

Kış lastiğini taktırmak için en iyi zaman, sıcaklık 7 C´nin altına düşmeden veya ilk kar yağışından öncedir. Birçok sürücü, ilk kar yağışının ardından servis departmanlarının telaşını önlemek için Kasım-Aralık aylarında kış lastiklerini taktırmaktadır. Sıcaklık 7 C´nin altına düşmeden veya ilk kar yağışından önce kış lastiklerini taktırdığınızdan emin olun. Peki, kış lastiklerini takmak için en uygun tarih ne zamandır?

Rehbere git

Silecek Kalitesi Neden Önemlidir?

İyi bir görüş olmadan, sürücüler yağmurda, karda ve sisli alanlarda sağlıklı bir biçimde araba kullanamazlar. Kaliteli silecek lastikleri, ön camı temizlemeye ve ön camı sürüş için uygun tutmaya yardımcı oldukları için aslında büyük önem taşımaktadır.

Rehbere git
Silecek Kalitesi Neden Önemlidir?
Otomobillerinizi Bahar Bakımı ile Yaza Hazırlayın

Otomobillerinizi Bahar Bakımı ile Yaza Hazırlayın

Kış dönemi sonrası otomobillerinizi bahar bakımı ile yaza hazırlamayı unutmayın. Kış dönemi boyunca aracınızın içerisinde yer alan aksanlar birçok farklı durum ile karşı karşıya kalmaktadır. Soğuk sıcaklık ve buzlanma gibi faktörler özellikle esnek parçaları son derece kötü etkilemektedir. Kış dönemi sonrası esnekliğini kaybeden silecek gibi aksanlar yaz dönemine geçiş yapıldığında kesinlikle değiştirilmelidir. Aynı şekilde kış lastiklerini de değiştirmek sizleri büyük bir yükten kurtaracaktır. Siz de çeşitli püf noktaları takip ederek otomobillerinizi bahar bakımı ile yaza...

Rehbere git

Araçlarda Kış Bakımında Neler Yapılır?

Kış döneminde araçlarda kış bakımında neler yapılır? Aracınızı kış dönemine hazırlamak için ilk olarak araç içerisindeki akü ve hidrolik sistemi kontrol ederek başlayabilirsiniz. Ardından kış lastiği takabilir veya lastiklerinize uygun bir zincir sistemi yerleştirebilirsiniz. Kışın oluşan buzlanma ve kötü hava koşullarında bu hazırlıklar sizleri büyük problemlerden koruyacaktır. Aynı şekilde silecek ve antifriz kontrolünden sonra kış hazırlığının bir kısmı tamamlanmaktadır. Sizlere önerdiğimiz önemli adımları izleyerek “araçlarda kış bakımında neler yapılır?” sorusunun ceva...

Rehbere git
Araçlarda Kış Bakımında Neler Yapılır?